Organizacja przedszkola

zegar
Kiedy jest  czynne nasze przedszkole?

W trosce o dzieci i rodziców czas otwarcia naszego przedszkola jest bardzo elastyczny.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, w godz. od 6:30 do 18:00, oprócz świąt, dni ustawowo wolnych od pracy oraz dodatkowych dni wyznaczonych przez Dyrekcję przedszkola.

Ile jest dzieci w grupach?

Grupy przedszkolne liczą od 20 do 25 dzieci – w sam raz tyle, by się wspólnie dobrze bawiły.

W każdej grupie pracuje nauczyciel wychowawca oraz drugi nauczyciel/pomoc nauczyciela. Dzięki temu dzieci otoczone są właściwą opieką pedagogiczną. Wychowawcy poświęcają każdemu dziecku tyle czasu i uwagi, ile ono potrzebuje.Jest to sprawdzony od lat model, który sprawia, że dzieci uczą się samodzielności i stopniowo przygotowują do roli ucznia.

Posiłki w przedszkolu

W naszym przedszkolu dbamy o prawidłowe żywienie dzieci. W przedszkolu wydawane są cztery posiłki dziennie. Serwowane posiłki są różnorodne, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Zapewniamy dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka.

Przedszkole URWIS bierze udział w kampanii „Zdrowy Przedszkolak” propagującym zdrowe żywienie wśród przedszkolaków. Dzieci są zachęcane do jedzenia. Wspólne posiłki stanowią dla nich okazję do spróbowania różnorodnych dań i poznania zasad zachowania się przy stole. Posiłki nie są limitowane. Przedszkole zapewnia swobodny dostęp do wody w ciągu całego dnia. Dzieciom alergicznym proponujemy dietę eliminacyjną.

Czas relaksu

Po obiedzie nauczyciele organizują wypoczynek poobiedni. W grupie najmłodszej, dzieci mają możliwość poobiedniej drzemki na wygodnych leżaczkach. Nie jest to jednak tradycyjne leżakowanie. Dzieci, które nie mają ochoty na spanie, nie śpią, ale przy spokojnej muzyce mogą przeglądać książeczki, słuchać opowiadań czytanych przez nauczycieli, odpoczywając po porannych zajęciach oraz po smacznym przedszkolnym obiedzie.

Czasem słońce, czasem deszcz – a my i tak spacerujemy

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. Czas spędzony przez dzieci na dworze i zabawy na przedszkolnym placu zabaw należą do ulubionych form spędzania czasu przez dzieci bez względu na porę dnia i porę roku. Dzieci oprócz rekreacji na przedszkolnym placu zabaw, odwiedzają parki i pobliskie tereny zielone.