Program wychowania przedszkolnego

Two children are playing on the floor

Przedszkole URWIS realizuje program wychowanie przedszkolnego wydawnictwa MAC pt. „Nasze przedszkole”, który jest zgodny z założeniami nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz odpowiada zaleceniom zawartym w rozporządzeniu MEN.
Program wychowania przedszkolnego uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka: intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy.
Realizacja podstawy programowej odbywa się poprzez spójne merytorycznie pakiety edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pakiet edukacyjny ”Kolorowy START” jest to integralna koncepcja edukacyjna od trzylatka do pięciolatka oparta jest na aktywności w ujęciu transgresyjnym, która oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalanie wewnętrznych motywów działania. Bohaterami pakietu są dzieci z grupy przedszkolnej, które samodzielnie  i wspólnie spędzają czas w przedszkolu. Pakiet edukacyjny „Mały elementarz”  to jeden z najlepszych na rynku pakietów dla zerówek zgodny z najnowszymi wytycznymi MEN. Bohater pakietu  wprowadza dzieci w świat liter i liczb. Pomaga dzieciom odkrywać czytanie, pisanie i liczenie. Jego przygody są radosne, zabawne, ale bywają też smutne. Przydarza mu się to, co może zdarzyć się dzieciom, przez co staje się im bliski.

Facebook